16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

Narozeniny a významná (nejen) narnijská data

Will Poulter slaví 19. narozeniny

28. ledna 2012 v 22:34 | Lalaith
Dnes slaví 19. narozeniny Will Poulter aneb Eustace Scrubb z Plavby Jitřníhou poutníka. Přeji vše nejlepší, spoustu skvělých rolí a ať je zvládne stejně bravůrně jako roli Eustace!


Harry Gregson-Williams

13. prosince 2011 v 12:00 | Lalaith
Tento skvělý skladatel dnes slaví 50. narozeniny, což je bezesporu významné výročí. Přeji mu vše nejlepší, ať skládá pořád stejně skvělou hudbu ke skvělým filmům a je šťastný.
Harry obohatil svou hudbou například první dva díly Narnie, X-Men: Wolverine, Shrek,Shrek 2 a Shrek: Zvonec a konec, Kovbojové a vetřelci a spoustu dalších filmů.

Kovbojové a vetřelci

Shrek: Zvonec a konec

X-Men Origins: Wolverine

Andrew Adamson slaví narozeniny

1. prosince 2011 v 12:00 | Lalaith
Dnes slaví své 45. narozeniny Andrew Adamson, který režíroval první dva dílů Letopisů Narnie a dva díly Shreka (zdá se,že třetí díly mu bohužel nejsou souzeny). Přeji mu vše nejlepší a pokud budou další narnijské filmy, doufám, že se ujme režie. Michael Apted je sice skvělý režisér, o tom žádná, ale myslím, že Andrew mnohem více Narnii pochopil. Navíc Andrew Adamson mi připadá neuvěřitelně sympatický :)Andrew

3 důvody proč si dnešní den zapsat do diáře zářivě rudou fixou

5. září 2011 v 20:07 | Lalaith
1. důvod: Já mám narozeniny. A z toho vyplývá druhý důvod: bratr má narozeniny. A ten třetí nejdůležitější: Skandar Keynes má narozeniny. Jako vždy přeji vše nejlepší, úspěšné studium na Camridgi a další zajímavé role.

Óóóó, ozdbrojující úsměv :D

Georgie slaví 16. narozeniny

9. července 2011 v 20:27 | Lalaith
Dnes má 16. narozeniny Georgie Henley,která ztvárnila Lucii Pevensiovou v Letopisech Narnie. Přeji jí spoustu nabídek na další roli a ať je šťastná.


Williamovy 24. narozeniny

27. dubna 2011 v 19:37 | Lalaith
Ufff! Na další narozeniny jsem naštěstí nezapomněla...
Dnes slaví William Moseley 24. narozeniny. Jak by řekla babička:,,Hergot,to to utíká...." Samozřejmě mu přeji všechno nejlepší,doufám,že to pořádně oslaví (a mohly by z osalvy být i fotky :D). Přála bych si,aby se objevil i v dalších filmech,protože na to má :) A jinak,jak už jsem si několikrát stěžoval,mohl by si ostříhat tu hrůznou hřívu,co momentálně má :)


James slaví 32. narozeniny

22. dubna 2011 v 21:10 | Lalaith
Ehm,lépe řečeno slavil. Včera. Já na to zapomněla! Ááá,kopněte mě! Jak jsem na to mohla zapomenout?! Jo,už končim.
Přeji všechno nejlepší a spoustu dalších rolí! Kromě Letopisů hrál i v dalších filmech jako například Pokání (doporučuji),Vášeň a cit (taky skvělý film),Uvnitř tančím a v létě půjde do kin jeho nový film X-Men:First Class. Do jeho filmografie spadá ještě mnoho dalších filmů.Mimochodem,také namluvil Gnomea v animovaném filmu Gnomeo a Julie,který šel do kin nedávno.

National Movie Awards

17. dubna 2011 v 12:25 | Lalaith

Jen chci připomenout,že hlasovat v NMA můžete do půlnoci 18.dubna. Mezi filmy nominovanými v kategorii fantasy jsou i Letopisy Narnie:Plavba Jitřního poutníka. Mezi herci můžete hlasovat pro Georgii nebo Bena. Kromě jiných je i kateogorie s filmy,které uvidíme až v létě a v ní je nominován X-Men:First Class,kde hraje James McAvoy. A poslední,kdo má něco společného s Narnií je film Paul,kde můžete vidět Simona Pegga,který daboval Rípčípa.
Výsledky se dozvíme ve středu 11.května 2011.
Hlasovat můžete tady

Mimochodem,mezi filmy je těžké se rozhodnout. Například v kategorii drama je nominována Černá labuť,Králova řeč a Opravdová kuráž. Uznejte,že všechna tři díla jsou skvělá.

Lady Prunaprismii je 42!

14. února 2011 v 0:42 | Lalaith
 Alicia Borrachero dnes slaví 42. narozeniny. Tato španělská herečka hrála i ve filmech Láska za časů cholery,Zabít Elizabeth a La Lengua asesina. Ve filmu Letopisy Narnie:Princ Kaspian si zahrála lady Prunaprismii,manželku tyranského krále Miraze,kterého ztvárnil Sergio Castellitto.

Alicii přeji všechno nejlepší,hodně zdraví a spoustu dalších filmů!

alicia
prunaprismia
alicia+ben+anna+william
zdroj obrázků:Diariovasco , Zimbio

Rípčíp 2 slaví narozeniny !

14. února 2011 v 0:41 | Lalaith
 Únor je měsícem myši (a je mi jedno,že je rok zajíce nebo čeho:)).
 Nedávno měl narozeniny Eddie Izzard,který mluví Rípčípa v Kaspianovi a teď slaví 41. narozeniny Simon Pegg. Simon mluví taktéž Rípčípa,ale v Plavbě Jitřního poutníka.
 Je nejenom herec,ale i režisér a scénarista. Režíroval Soumrak mrtvých,ve kterém si zahrál a taky ho scénáristoval (když existuje režiroval,proč by nemohlo být scénáristoval?). Jako scénarista si připsal i filmy Paul,Jednotka příliš rychlého nasazení,Gatherings a v těchto filmech i hrál.

Reepicheep
Simon
Simon Pegg

obrázky jsou z:Rayfowler , Collider , NarniaWeb

Narozeniny s velkým N

10. února 2011 v 10:02 | Lalaith
Dnešek je významný den. 1) je to takové hezky vypadající datum
                                          2) mám koncert
                                          3)máme nekonečné odporné osmihodinové vyučování
                                          4)Michael Apted slaví narozeniny!

A to ne ledajaké,ale rovnou 70. A já jdu do optiky pro brýle,protože jsem si myslela,že je mu méně :) Přeji všechno nejlepší a ať režíruje ještě spoustu dalších skvělých filmů!

Michael Apted

Michael and Georgie
michael,skandar a ben

Rípčíp slaví narozeniny !

7. února 2011 v 8:00 | Lalaith
 Přesněji Eddie Izzard slaví 49. narozeniny. V originále mluví Rípčípa (ale v Poutníkovi už ho mluví někdo jiný). Do jeho filmografie spadá mnoho dalších filmů,jako například 5 dětí a TO,Moje superbejvalka,Ve stínu upíra a Sametová extáze.

Eddie Izzard

Warwick Davis slaví 41. narozeniny!

4. února 2011 v 19:32 | Lalaith
 A další narozeniny. Tentokrát slaví  britský herec Warwick Davis. Jeho filmografie je opravdu obsáhlá,např.:Labyrint(1985)-zrovna se na něj dívala kvinta při výtvarce
                       Star Wars (1983 a 1999)
                       Harry Potter (ve všech dílech)
                       Letopisy Narnie:Princ Kaspian,Stříbrná židle,Plavba Jitřního poutníka
                         (hrál v TV seriálu z let 1989-1990)
                       Letopisy Narnie:Princ Kaspian (2008)
                       Gulliverovy cesty (1996)
                       a mnoho dalších......

 V Princi Kaspianovi z roku 2008 si zahrál trpaslíka Nikabrika a v Harry Potterovi hrál profesora Kratiknota a v posledním díle potterovské série ho můžeme vidět jako skřeta Griphooka.

 Přeji mu všechno nejlepší a ať se jeho filmografie rozšíří o spoustu dalších zajímavých rolí!
WD

Warwick

Shane Rangi slaví 42. narozeniny!

3. února 2011 v 8:00 | Lalaith
Generál Otmin slaví 42. Novozélandský herec Shane Rangi,který hrál v LWW,PC i VODT (jsem líná,píšu jenom zkratky) si zahrál i v Pán prstenů:Společenstvo prstenu a v Návratu krále. V nejnovějším narnijském filmu,Plavbě Jitřního poutníka, si zahrál minotaura Tavrosa,z kterého omdlí Eustace (Will Poulter). Z Prince Kaspiana ho známe jako jednoho z minotaurů,Asteria a také jako vlkodlaka. Ve filmu Lev,čarodšjnice a skříň hraje nezapomenutelného generála Otmina. Ačkoli nemá výrazný scénář,vyniká hlavně díky vzhledu :)

3
2
1

Will Poulter slaví 18!

28. ledna 2011 v 8:00 | Lalaith
 Dnes slaví narozeniny Will Poulter alias Eustace. Přeji mu všechno nejlepší,mnoho dalších rolí a ať hraje stejně skvěle nebo raději ještě lépe.

18
Will
 
 

Reklama