16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

Mé osobě (ne)vyhovující

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

19. března 2013 v 20:28 | Lalaith
Popravdě, moc netuším, jak mě na tohle bratr donutil jít, protože švihlejší trailer jsem dlouho neviděla :D



Jedno středověké městečko sužují problémy. Čím dál tím víc se objevují únosy dětí, za kterými stojí čarodějnice. V tu chvíli přichází na scénu Jeníček s Mařenkou, které zavolal starosta města, aby jeho problémy vyřešili. Sourozenci jsou samozřejmě "sekáči", neb již od raného dětství zabíjejí čarodějnice jen to sviští. Začali házením babizen do pece a plynule přešli ke střelným zbraním všeho druhu (snad jen děla jim chyběla). A tak se Jeníček a Mařenka pustí do pátrání po zmizelých dětech, s cílem zneškodnit čarodějnice v celém okolí. Ovšem máme tu pár problémů. Jeníček trpí cukrovkou (obžérství perníkem zamlada), takže si několikrát denně píchá inzulin. Další nepříjemností je, že tentokrát stojí proti mnohem silnějším čarodějnicím, než s jakými se doposud setkali. Dávku romantiky jistí Jeníček a Mina (z které se později vyklube bílá čarodějka). Záporňáka (kromě čarodějnic) zastává místní šerif.
Jak tohle skončí? Jen se na ten film podívejte.

Čekala jsem, že to bude horší. Mnohem horší. Z filmu, od kterého jsem vážně nic neočekávala, se vyklubala bezva podívaná. Popravdě, po tom, co jsem shlédla Červenou Karkulku a Sněhurku a lovce, byla jsem v ohledu hollywodských pohádek dost skeptická, protože oba jmenované filmy mě nijak nenadchly. Ovšem Jeníček a Mařenka mají líbivé 3D efekty, které sice bijí do očí, ale aspoň jsem konečně jednou zažila pořádné 3D ;D Sourozenci se s ničím nepáří a celý film má tempo. Postavy co chvíli situaci okoření nějakou jadrnou poznámkou (mimochodem, jestli to uvidíte v originálním znění, počítejte slova "fuck(ing), bitch, shit" ;)).
Co na tom, že se tam nelogicky mísil středověk a moderní technologie v oboru zbraní? Pche, to se vsákne. Já na to šla s tím, že to bude pořádná švihlost a v tomto ohledu mě to nezklamalo.
75%

Sněhurka a lovec

22. října 2012 v 19:36 | Lalaith
Tak jsem si po čase zase udělala chvíli na film. Ale nevím, jestli jsem zvolila správně...

Robin Hood (2010)

2. ledna 2012 v 18:14 | Lalaith
Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Mcfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost. (oficiální text distributora)


Kdo čeká pobíhání po lese, braním bohatým a dávání chudým, čeká marně. Jméno Robin Hood zazní až v posledních minutách filmu. Do té doby se spokojte s Robinem Longstridem. O Malém Johnovi a ostatních z Robinovy zbojnické skupiny se toho divák také příliš nedozví. Historici a příznivci legendy se zřejmě popadají za hlavy, ale mě upravená historie nevadila. Ovšem filmu uškodilo sestříhání. Ale přece jenom, na obrazovce jsem měla Galadriel a gladiátora, tudíž 70%

X-Men: První třída

27. prosince 2011 v 22:07 | Lalaith
No jo, mám ve zvyku psát názor na film půl roku po shlédnutí.

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná! (oficiální text distributora)


Moje hodnocení asi nebude vůbec objektivní, protože zbožňuji Jamese McAvoye. První třída u mě překonala všechny x-menovské filmy. Líbil se mi o trochu klidnější styl filmu, který neubral na kráse. Režisér se nesnaží vytasit se s něčím novým, nýbrž navazuje na přechozí díly. Skvělé obsazení, správná dávka akce i emocí a Mystique mě neuvěřitelně překvapila (to bude tím, že jsem nikdy ani nezavadila o komiksovou předlohu). Mimochodem, děkuji za těch pár vteřin věnovaných Wolverinovi a jeho ,,Go fuck yourself!"
Ve finále má ode mě První třída 95%

Síla lásky (Creation)

30. listopadu 2011 v 19:37 | Lalaith

,,You'v killed God,sir."


Co se stane, když světově proslulý vědec zdrcený ztrátou nejstarší dcery napíše knihu, která prokáže neexistenci boha? Příběh filmu, který vychází z biografie Charlese Darwina od Randala Keynese (pozn.: Randal Keynes je tatínek Skandara), popisuje vznik jeho mistrovského kousku "O původu druhů". Osudy celého světa byly, ale také nemusely být ovlivněny revolučním teoretikem z malé anglické vesničky, jehož "věděcká víra" byla denně konfrontována s dogmatickými názory silně nábožensky založené manželky. Hlavní postavy ztvární skuteční manželé Paul Bettany a Jennifer Connelly.
(www.csfd.cz)

Důvody, proč jsem se na tenhle film podívala byly dva: Jennifer Connelly a náš biologář, který mi na Darwina dal referát. Původně jsem byla neuvěřitelně naštvaná, ale nakonec jsem ráda, protože tenhle film byl dobrý, hodně dobrý. I přes obsah uvedený na začátku článku není Creation především o vzniku ,,O původu druhů", ale hlavně o vztahu Charlese a jeho manželky Emmy. On podkopává existenci něčeho, v co ona pevně věří. Vztah, který už je narušen ztrátou dítěte, se ještě zhoršuje rozporem vědy a víry. Už od začátku je každému jasné, kdo z Darwinových nakonec ustoupí, ale přesto je zajímavé sledovat vývin manželství Charlese a Emmy.
Creation zřejmě není film, po kterém by člověk dlouho seděl a přemýšlel nad ním, ačkoli určitě donutí alespoň ke krátkému zamyšlení. Za velký pilíř filmu považuji obsazení Paula Bettanyho a Jennifer Connelly do hlavních rolí. Celkový dojem nakonec bravůrně dotváří hudba.
Moje konečné hodnocení je 80%, které si podle mě film zaslouží.




P.S. Nevíte náhodou, proč Creation přeložili jako Síla lásky?

zdroj obrázku: google.com

Jak vycvičit draka (How to Train Your Dragon)

30. srpna 2011 v 10:00 | Lalaith

Škyťák je dospívající Viking, který nezpadá mezi ostatní obyvatele ostrova Blp. Při nočním útoku draků, který není ničím vyjímečný, použije svůj nově zkonstruovaný samostříl a sestřelí obávaného Nočního běsa. Další den se vydá zraněného draka najít a zabít ho. Ale při pohledu do dračích očí ho nedokáže zabít a tak vznikne přátelství, které je přelomové pro draky i obyvatele Blpu. Škyťák se společně se svým drakem Bezzubkem a kamarádkou Astrid dostanou do dračího hnízda. Tam číhá nebezpečí mnohem větší, než si kdy Vikingové dokázali představit. Jakmile se vesnice dozví o Škyťákovi a jeho drakovi, rozhodnou se Bezzubka zajmout a díky ní najít Dračí ostrov a zneškodnit draky. Tam na ně ale čeká něco mnohem nebezpečnějšího než všichni draci, které doposud znali.


Po shlédnutí jsem na obloze marně hledala draka, kterého bych si mohla vycvičit. Po dlouhé době se mi opravdu líbí animák. Film srší vtipnými hláškami (,,Až se dostanem do té hory, rozpoutá se hotový peklo!" ,,To jo, v mejch spoďárech! Eště, že sem si vzal náhradní.") Dějová linka není sice nijak rozvinutá, ale to vůbec nevadí. Je to přece animovaná,rodinná komedie! Celý film skvěle doplňuje úžasná hudba Johna Powella. Mimochodem, celou dobu jsem si říkala, že Bezzubka je mi povědomý. Po shlédnutí jsem zjistila, že byl vytvořen podle Stitche ze seriýlu Lilo & Stitch.
90%

Červená karkulka (Red Riding Hood)

29. srpna 2011 v 14:45 | Lalaith

Oficiální text: V romantickém fantasy thrilleru Červená Karkulka hraje Amanda Seyfried mladou a krásnou Valerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotáře Petera (Shiloh Fernandez), avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym (Max Irons). Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem, který loví v tmavém lese obklopující vesnici. Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím, že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší - lidský život, a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona (Gary Oldman), aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní vesničany na to, že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokoliv z nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat, že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení - takové, které je neúprosně táhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou ale zároveň i návnadou.


Od shlédnutí tohoto filmu mě odrazovalo pár věcí. 1) režisérka. Catherine Hardwicke u mě hluboce klesla Stmíváním. Třináctka a Legendy z Dogtownu se jí povedly, ale Éda Cullen a jeho parta ne. 2) Na tenhle film většinou nebyly moc nadšené ohlasy. Ale nakonec jsem se rozhodla podívat se na Červenou karkulku alespoň kvůli Garymu Oldmanovi (který tam nakonec taky moc nezářil). Začnu vlkem, který se jim strašlivě nepovedl. Vypadalo to, jako byste vystřihli velkého vlka z animáku a nacpali ho do hraného filmu. Nejsem si jistá, jestli se bratři Grimmové neobrací v hrobě, protože tohle mělo s Karkulkou společný jenom název a pak se tam ještě objevily všem známé otázky (,,Babičko, proč máš taky velké uši?"). Také mi moc "nesedl" představitel Petra. Nevím proč, ale je mi velmi nesympatický. A ještě jedno negativum. Chvílemi mi film připadal jako vykrádání mé oblíbené Vesnice od Shymalana.
Celý film má ovšem plus, kterým je jakýsi detektivní podtext. Indície směřují na mnoho lidí, ale ne na skutečného vlkodlaka. Každou chvíli jsem si byla jistá, že už vím, kdo to je, ale za chvíli se všechno obrátilo proti někomu jinému.
Sečteno, podtrženo, je to film, jehož shlédnutí se dá bez újmy přežít. Ale nějaký hlubší smysl či podtext byste v něm hledali marně. A ještě jedna technická poznámka: Jak proboha mohli v zimním prostředí, které místy připomínalo sever Kanady, nosit šaty s poměrně většímy výstřihy a letní košile?
45%

Terry Pratchett - Maškaráda

22. února 2011 v 10:39 | Lalaith
Další Pratchettova úchvatná knížka.
Maškaráda


  Trojice čarodějek-Esme Zlopočasná,Gyta Oggová a Margáta Česneková-se rozpadne,protože Margáta se vdá. Stařenka Oggová si místo ní vyhlídne Anežku Nulíčkovou. Ta ale nechce být čarodějkou a nechce s nimi mít nic společného. Touží zpívat v ankh-morporské opeře. Čarodějky odjedou do ankh-morporku,ale ne za Anežkou,nýbrž za nakladatelem Kozlovrchem pro honorář za Stařenčinu kuchařku. Anežka je přijata do sboru Opery a přijme jméno Perdita X.,ale kvůli své postavě zpívá hlas Kristýny,která pouze stojí na jevišti a otvírá ústa. Ale v Opeře začne tajemný Duch zabíjet zaměstnance. Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová od nakladatele dostanou tři tísíce tolarů za kuchařku a začnou se zajímat o Operu a Ducha samotného. Postupně objeví,že Duch není jeden,ale jsou dva. Jedním je Valtr Plíža,který se pomocí masky stává neohroženým hrdinou, a druhým je hudební ředitel Sardelli,který v masce vraždí a krade peníze Opeře. Oba Duchové jsou odhaleni během představení. Sardelli zemře rozčilením na jevišti a Valtr Plíža se stává novým hudebním ředitelem. Obě řarodějky se vrací domů,do Lancre a s nimi i Anežka.


  Líbilo se mi rozpolcení jedné osoby mezi Anežku Nulíčkovou a Perditu X. Perdita by to udělala tak a tak,ale Anežka by to určitě udělala jinak.

Ukázka: ,,Kde jsou mé peníze? No tak,ven s tím,řekni mi okamžitě,kde jsou mé peníze!!! Neslyším!!!! On nic neříká!!!"
  ,,To bude asi tím,že je mrtvý,"přikývla klidně Bábi. ,,Zesnulí nebývají obzvláště řeční. Rozhodně ne většina z nich."
  ,,No dobrá,ale vy jste čarodějka!!! Nemohli bychom provést něco s křišťálovou koulí nebo s kartami?"
  ,,Nó,vlastně ano...To není špatný nápad," rozzářila se Stařenka. ,,Co kdybychom si střihli partičku pokeru?"

Maškaráda

zdroj obrázků:můj mobil

Delfín - Eric Lambert

22. ledna 2011 v 15:46 | Lalaith
 Nedávno jsem listovala svým čtenářským deníkem a všimla si knihy Delfín od Erica Lamberta. Četli jsme ji už minulý rok,takže jsem se jí snažila vylovit z paměti. A vzpomněla jsem si. Opsala jsem stručný obsah,který jsem stvořila před rokem a dávám ho sem........

Eric Lambert:Delfín


Dora Kingová přijede do australské vesničky Jindi z Anglie. Nic zde není podle jejích představ,ale přesto se snaží zapadnout mezi místní obyvatele a získat si děti. Jednoho dne se u pobřeží začne objevovat delfín. Děti se s ním brzy spřátelí a mají ho velmi rády. Svým příchodem dává obyvatelům vesnice civilizační vymoženosti,úspěch a peníze. Na delfína se jezdí dívat lidé z celé Austrálie. Vypadá to,že poklidný život Jindi skončí v množství intrik,obchodních úspěchů a dalších nevýhod,které k příchodu civilizace patří. Znenadání se delfín ztratí a místní rybář Teddy Pugh,který se snaží pomáhat Doře Kingové se splynutím s vesnicí a jejími obyvateli,ho najde mrtvého na moři. Přiveze ho do Jindi,kde delfína děti pohřbí na školním dvoře. S delfínovým odchodem zmizí i zvědaví turisté,novináři,peníze,úspěch,ale i intriky. Celá vesnice se opět vrátí do svého poklidného života a Teddy s Dorou se vezmou. V den svatby Doře konečně připadá,že opravdu patří do Jindi.

Toť stručný obsah. Vím,vím slohově je to hrozné a zmatečné,ale obsahově si doufám každý představil,o čem kniha je. A teď můj názor. Ta kniha má jistý půvab. Ne v tom,že by měla bohatý děj plný zápletek,strhujících scén,napětí,dobrodružství. Dává lidem představu o nich samotných. Konec se může zdát smutný,ale svým způsobem není. Kdykoli si zkusím představit,co by se s Jindi a jeho obyvateli stalo,pokud by delfín neodešel,je mi úzko. Obyvatelé by si začali závidět,chamtili by po zisku,Ginger Perkins,který začne na delfínovi jezdit,by se stával čím dál namyšlenějším a sebestředným. Možná kniha někomu připadá nudná,nezajímává,ale je v ní ukryto mnohem více než jenom příběh australské vesničky,jejích obyvatel a delfínovi. Ukazuje lidem,jací se mohou nevědomky stát. Delfín nemohl za to,co se z vesnice stalo,ale přesto nejhůře skončil opn. V té chvíli,kdy jsem si to uvědomila,mi ho bylo líto.
delfin
                
del

                  
Někdo od Erica Lamberta může znát válečná díla Dvacet tisíc zlodějů,Veteráni,K slávě odsouzeni nebo román Dlouhá bílá noc.
Já osobně jsem od něj jiné dílo nečetla. Mám obavy,že ve svém věku bych ho asi nepochopila,takže počkám až budu starší a pak si od něj rozhodně něco přečtu.



                                                                                                                             Lalaith
 
 

Reklama