16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

Hudba

Manala

14. srpna 2012 v 22:01 | Lalaith
3. srpna vyšlo nové album Korpiklaanů, tak sem přidám písničky, které jsem si za těch pár dní oblíbila.

Kunnia
No, možná bych to označila jako něco, co je u nich docela typické. Docela dynamická a rychlá. A právě to se mi na ní líbí.

Masketa fall

24. března 2012 v 16:42 | Lalaith
Moji dlouhou neaktivitu můžu omluvit pouze nedostatkem času a přebytkem testů a písemek. Ale při jedné z ponorkových nálad, kdy už jsem proklínala všechny učitele, jsem objevila super video. Vsadím se, že se u něj přinejmenším pousmějete :D Pokud u něj rovnou jako já nespadnete smíchy pod stůl.

30 Day Challenge Song - 28. den

9. února 2012 v 20:40 | Lalaith
Píseň, díky které se cítím provinile. Na tohle jsem se vážně netěšila. Vlastně tuhle písničku nemám moc ráda právě kvůli tomu nepříjemnému pocitu viny. Mám ji spojenou s ne příliš hezkým odmítnutím mého spolužáka a kamaráda v jedné osobě. Naštěstí jsme oba po čase pochopili, že to možná bylo lepší. Ale i tak mám pořád nepříjemný pocit, že jsem mu zřejmě ublížila. No, nebudu se tady sáhodlouze rozepisovat, raději si poslechněte Diary of Jane.


Breaking Benjamin - The Diary of Jane

30 Day Challenge Song - 27. den

8. února 2012 v 19:21 | Lalaith
Písnička, kterou bych na něco chtěla umět zahrát. Hahá! PianoGuys! Chci umět drtivou většinu skladeb, jak je umí Piano Guys. Nejraději mám Jona Schmidta, ale moje oblíbené Piráty z Karibiku hraje Jarrod Radnich. Chci se naučit tu jeho verzi, protože je dechberoucí.
Jen tak mimochodem, od Jona bych chtěla umět třeba tohle. Ale já se to naučím, někdy. Jednou, časem...


Jarrod Radich - Pirates of the Caribbean

30 Day Challenge Song - 26. den

7. února 2012 v 21:00 | Lalaith
Písnička, kterou umím zahrát na nějaký nástroj. Umím jenom na klavír a pak ty nejzákladnější základy kytary :) Bez špetky pokory a s velkou dávkou sebevědomí si dovolím říct, že na klavír toho umím docela dost. Ovšem ne všechno je poslouchatelné, ne všechno umím bezchybně. Ve finále mám nejraději Reprise od Petera Vronskyho. Je to hodně jednoduchá skladba, ale mě se líbí. V jednoduchosti je přece krása :)


Peter Vronsky - Reprise

30 Day Challenge Song - 25. den

4. února 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička, která mě rozesměje. Tak jo, tohle si raději někdo nepouštějte. A pokud ano, tak mě poté nechtějte sbít do bezvědomí :D Uznávám, že Když jde malý bobr spát je vážně šílenost nejvyššího kalibru.

30 Day Challenge Song - 24. den

3. února 2012 v 12:00 | Lalaith
Píseň, kterou bych chtěla na svém pohřbu. Přeskočím vše typu: Za rok se vrátím nebo See you later alligator. Ikdyž možná by to byl pohřeb, při kterém by se lidé smáli, za což bych jim byla nesmírně vděčná. Teď vážně, na mém pohřbu by mělo zaznít Nuvole Bianchi. Protože je to klavírní skladba a klavír je součást toho, co jsem. Dává mému vnímání hudby jiný rozměr, za což z velké části vděčím mé skvělé učitelce.
Mimochodem, doporučuji poslechnout si i další skladby od Ludovica Einaudiho.Ludovico Einaud - Nuvole Bianchi

30 Day Challenge Song - 23. den

2. února 2012 v 21:00 | Lalaith
Písničku, kterou bych chtěla na mé svatbě. Tato událost je ve vzdálené budoucnosti. Vážně jsem nikdy nepřemýšlela, jakou hudbu chci slyšet na své svatbě. Za velmi optimistického předpokladu, že si mě vůbec někdy někdo bude chtít vzít, bych si vybrala soundtrack z Gladiátora (úchvatný to film).


Gladiator soundtrack - We are free

30 Day Challenge Song - 22. den

2. února 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička, kterou poslouchám, když jsem smutná. Většinou se nesnažím si nějak zvednout náladu. Však on smutek odezní sám. Takže si ani nepouštím nějaké veselé písničky. Ale třeba Forgiven je vlastně docela pozitivní a to si pouštím, když mě přepadne špatná nálada.


Skillet - Forgiven

30 Day Challenge Song - 21. den

1. února 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička, kterou poslouchám, když jsem šťastná. Jéé, takových písniček je spousta. Jedna t těch nejlepších je Kings & Queens od 30 Seconds to Mars. Při poslechu mám pocit, že jsem vážně královna. Že zvládnu cokoliv, co budu chtít. Naučím se cokoliv. Zahraji na klavír úplně všechno. Budu šťastná. Vlastně já jsem šťastná.


30 Seconds to Mars - Kings & Queens

30 Day Challenge Song - 20. den

31. ledna 2012 v 2:00 | Lalaith
Písnička, kterou poslouchám, když jsem naštvaná. To většinou raději nic neposlouchám, odeberu se co nejdále od lidí a vybuchnu (horší než atomovka). Ale pokud už výbuch doprovází hudba, tak opět přicházejí na scénu Skillet a It's not me it's you.


Skillet - It's not me it's you

30 Day Challenge Song - 19. den

30. ledna 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička z mého oblíbeného alba. Oblíbené album je Awake od Skillet. Protože z něj mám ráda drtivou většinu písniček. Navíc Skilleti tu už dlouho nebyli. Vybrala jsem Forgiven, protože miluju ten text. Možná proto, že sama mám s odpouštěním někdy problém. Text možná vypadá jako kdyby byl jenom o tom, jak Bůh odpouští a všechny miluje. Ale odpuštění by přece mělo být i v mezilidských vztazích věřících i nevěřících. Takže je jenom na úhlu pohledu, o čem písnička vlastně vypráví.


Skillet - Forgiven

30 Day Challenge Songs - 18. den

29. ledna 2012 v 8:00 | Lalaith
Písničku, kterou bych chtěla slyšet v rádiu. Tarju! Chci slyšet z rádi Tarju. Možná zkusím písničky na přání, protože na Praze asi Tarju jen tak hrát nebudou.


Tarja - I feel immortal

30 Day Challenge Songs - 17. den

28. ledna 2012 v 17:00 | Lalaith
Písnička, kterou často slyšíte z rádia. U nás doma se poslouchá ČR 2 Praha, takže asi nečekejte nejnovější hit od Lady Gaga nebo Davida Guetty (doufám, že to píšu správně). Původně jsem chtěla dát Snídani v trávě od Karla Černocha, ale bohužel jsem ji na YT nenašla. Škoda. Myslím, že budete znát spíše Snídani v trávě od Michala Tučného, ale Černochova Snídaně je o mnoho lepší.
Tak nakonec to vyhrála Nina od Tomáš Kluse, protože spolužákova maminka, která mě vozí ráno do školy, poslouchá mně neznámou stanici, na které tohle hrají často. Alespoň už jsem to několikrát slyšela.


Tomáš Klus - Nina

30 Day Challenge Songs - 16. den

27. ledna 2012 v 16:00 | Lalaith
Písnička, kterou jste milovali, ale teď jí nesnášíte. Je spousta písniček, co se mi časem oposlouchalo, ale nedá se říct, že bych nenáviděla. Stejně se k většině dříve nebo později vrátím. Ale vím o jedné, co už vážně nemůžu ani slyšet. Hlavně se nesoustřeďte na text, protože je pochybný, takže by možná kleslo vaše mínění o mé osobě :) Jo a je to trochu odpad. Jak se tak dívám na ten klip, taky je pochybný. Ježkovy, já se jdu zahrabat. Jak jsem tohle mohla někdy poslouchat?!


3OH!3 - Touchin on my

30 Day Challenge Songs - 15. den

26. ledna 2012 v 15:00 | Lalaith
Písnička, která vás charakterizuje. Nemám ráda, když vymýšlím něco, co mě má charakterizovat. Na to jsem moc komplikovaná osoba :D Asi vyberu The Sound of Arrows - Magic. Je to taková snová písnička a já jsem taky až přespříliš často zasněná a žiji si ve vlastním světě.


The Sound of Arrows - Magic

30 Day Challenge Songs - 14. den

25. ledna 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička, u které by nikdo nečekal, že jí budete mít rádi. To nebyl těžký výběr. Předesílám, že rap, hip hop a vše podobné neposlouchám. A všichni to o mně ví Eminema jsem slyšela jen párkrát a doufám, že už se mi nepoštěstí. Ale Raega mám ráda. Navíc jeho ,,Ty a já" je pro mě chytlavé :D


Raego feat. Christina Delaney - Ty a já

30 Day Challenge Songs - 13. den

24. ledna 2012 v 20:24 | Lalaith
Písnička, která je pro vás hříšným potěšením. Pfff... To chce pořádný úlet. *hlavou jí projelo ,,Měli jsme se potkat dřív "* Mám lehkou úchylku na staré, černobílé filmy. Oldřich Nový, Vlasta Burian, Adina Mandlová a tak. Díky tomu jsem vybrala Jen pro ten dnešní den v podání Oldřicha Nového. Doufám, že znáte film Kristián. Jestli ne, tak strčte hlavu do písku a nechte ji tam nejméně týden.
Naprosto pochopim, když mě s tímto pošlete do háje :)


Oldřich Nový - Jen pro ten dnešní den

30 Day Challenge Songs - den 12.

23. ledna 2012 v 20:00 | Lalaith
Písnička od skupiny, kterou nenávidíte. *ďábelský úsměv* To bude něco od Far East Movement. Skupina mi až tak nevadí, ale já nemám ráda elektro pop a podobné. Bohužel pro ně jsem si nejdřívě vzpomněla na Like a G6 (jednou zapnu rádio a vyskočí na mě tohle, vážně šok).


Far East Movement - Like a G6

30 Day Challenge Songs - 11. den

22. ledna 2012 v 22:22 | Lalaith
Jedenáctý den je písnička od vaší oblíbené skupiny. Už jenom vybrat oblíbenou skupinu je hodně těžké. Skillet, Nightwish, Korpiklaani, Switchfoot.... Ale nakonec jsem se rozhodla pro něco méně známého. Alespoň myslím, že EarlyRise bude asi znát málo z vás.

30 Day Challenge Songs - 10. den

21. ledna 2012 v 19:25 | Lalaith
Písnička, která vás uspí. Já sem schopna usnout snad u všeho. Od motorvé pily až po Novosvětskou od Dvořáka. Ale v poslední době mi často před spaním ze sluchátek zní Waking Dream od Natalie Walker.

30 Day Challenge Songs - 8.den

19. ledna 2012 v 12:00 | Lalaith
Písnička, ke které znáte všechna slova. Trochu problém, protože takových jsou mraky. Spousta písní z kostela, Skillet, pak Kluse a Nohavicu znám skoro všechny nazpaměť. Tak asi to vyhraje Jaromír Nohavica, abych tady měla i nějakou českou písničku. Ať nejsem až tak velký odrodilec.


Jaromír Nohavica - Mám jizvu na rtu

30 Day Challenge Songs - 7.den

18. ledna 2012 v 12:21 | Lalaith
7. den je písnička, která vám připomíná určitou událost. Zřejmě vyberu něco z tábora. Mám to! Na Como me pongo jsem asi několikrát tancovala s nejlepším kamarádem a že jsme vymysleli šílené kreace :D Taková samba, rumba, tango a naše vlastní tance dohromady.

30 Day Challenge Songs - 6.den

17. ledna 2012 v 12:00 | Lalaith
Píseň, která vám připomíná nějaké místo. Okamžité mi problesklo hlavou Mack the knife od Louise Armstronga. Připomíná mi to školku, kde jsme často přemlouvali paní učitelku, ať nám to pustí. Navíc máme CD Louise v autě, tak mám Mack the knife spojené s naším autem :D


Louis Armstrong - Mack the knife

30 Day Challenge Songs - 5.den

16. ledna 2012 v 12:00 | Lalaith
Huhú, ještě pořád pokračuji :D Na pátý den připadá písnička, která vám někoho připomíná. Vzpomněla jsem si na Ach synku, synku, což mi připomíná dědu. Ale to jsem nakonec zavrhla. Přece jenom to vyhráli Beatlesáci s Here comes the sun. Připomíná mi to bráchu, to je takové věčně se usmívající slunce :)


The Beatles - Here comes the sun
 
 

Reklama