16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

40 maličkostí o mojí věci

12. dubna 2013 v 19:17 | Lalaith |  Myšlenky (ne)obyčejného blázna

1. Jméno:
Eliška. Kdyby bylo po mém, nejspíš by vám tohle psala Klaudie. Protože to zní hrozně francouzsky.
2. Narozeniny:
5.září
3. Styl oblečení:
Co se mi líbí, to si koupím. Tudíž můj styl oblékání je dost nedefinovatelný. Mám spoustu elegantních šatů a sukní, ale zároveň se u mě najdou i sportovní mikiny (a jedna, která je mi nejméně o číslo větší a kterou bezmezně zbožňuju) a trekingové kalhoty.
4. Styl bot:
Hlavne bez podpatku! Pro mě je utrpení, když jdeme na koncert, do divadla nebo na podobnou akci a já musím mít společenské boty, které jsou na podpatku.
5. Oblíbené barvy:
Téměř všechny odstíny zelené. Ty já ráda.


6. Oblíbené knihy:
Víte, já čtu od všeho něco. Mám ráda Petr a Lucie od Rollanda nebo třeba Na západní frontě klid. Stejně ráda si přečtu Letopisy Narnie, Pána prstenů, Hraničářova učně nebo Probuzení tmy a nesmím opomenout Odkaz dračích jezdců. A nedávno jsem v antikvaritáu sehnala knížku Nekamenujte proroky, která je životopisem Bedřicha Smetany. Za 40 korun parádní knížka. Taky jsem se pokoušela číst Zločin a trest, ale nejspíš jsem to nepobírala v celém rozsahu, tak jsem toho nechala. Jediné, co ze srdce nenávidím, je červená knihovna. To vážně není nic pro mě.
7. Oblíbená knižní postava:
Janinka z Broučků! Já jí jako malá milovala a dodnes jí považuju za nádhernou postavu. Mně jí bylo vždycky tak líto, že je sama, protože si o ní žádný brouček nikdy nepřišel říct. Když zemřela, brečela jsem jak želva.
8. Oblíbené filmy:
Ujíždím na starých filmech s Vlastou Burianem, třeba Přednosta stanice, To neznáte Hadimršku a další. Pak se mi ještě z téhle éry líbí Eva tropí hlouposti. Vždycky jsem toužila mít houpačku, jakou měla Eva, abych se také mohla houpat ze zahrady až do okna. Pak mám ráda animáky, protože mám mladší sestru, která mě nutí se na ně dívat. A já už nekladu odpor. Já, padouch, Jak vycvičit draka, Rebelka, Na vlásku jsou parádní. Pak mám ještě ráda drama všeho druhu. Mezi posledními se mi zalíbilo Neopouštěj mě a Anna Karenina. Mám slabost i pro Pýchu a předsudek, Pokání nebo Janu Eyerovou. A co mě zaručeně rozbrečí jsou filmy o siru Nicolasu Wintonovi z dílny Matěje Mináče.
9. Oblíbené seriály:
Naprosto mě pohltila Hra o trůny. Pak ráda slintám nad plukovíkem Shepardem z SG:Atlantida. Na odlehčení si pouštim M*A*S*H* nebo The Big Bang Theory. Občas se podívám na CSI:Miami, ale jenom kvůli Horatiovi. A když chci starou dobrou klasiku, vede Walker Texas Ranger.
10. Oblíbení herci a herečky:
Mám ráda Johnnyho Deppa a taky se mi začal líbit Andrew Garfield kvůli filmu Neopouštěj mě. Z hereček mám jednoznačně nejraději Helenu Bonham Carter.
11. Oblíbená TV postava?
Arya ze Hry o trůny, protože já se v ní zhlédla.
12. Oblíbená politická strana?
No, rozhodně by to tak nemělo být, ale já se o politiku nijak moc nezajímám. Bohužel.
13. Oblíbený politik?
Viz předchozí otázka.
14. Oblíbené číslo?
Ve škole mám ráda 1. Jen a jenom 1, občas 2. Také se mi líbí čísla, která znamenají plný počet bodů z testu nebo písemky. Mimo školu jsem si žádné číslo neoblíbila.
15. Oblíbené roční období?
Momentálně chci jaro! JARO!
16. Oblíbený školní předmět?
Biologie. Někdy mě baví fyzika a matika, ale to jsou takové týdenní stavy. Z českého jazyka mě baví literatura (sloh a mluvnice ne) a pak mám ještě ráda angličtinu, protože o té samolibě řeknu, že mi jde.
17. Ideální dovolená pro tebe?
Někde, kde není teplo a je tam málo lidí. Finsko, Norsko, Island nebo třeba i Kanada by se mi líbila. A pak bych se někdy chtěla podívat do střední Afriky a na Nový Zéland.
18. Ideální domácí mazlíček?
Bratr. Někdy i sestra.
19. Ideální místo k životu?
Mně by se líbilo bydlet v rodinném domku, který by byl postaven v takovém tom anglickém stylu. Někde na vesnici. Mmm, to bych brala všema deseti. Ale potřebovala bych mít město nejvýše 5 kilometrů vzdálené.
20. Záleží vám na názoru ostatních?
Záleží mi na názoru některých lidí. Lidí, kterých si vážím nebo jejichž názor považuju za cenný.
21. Spíte s plyšákem?
Mám v posteli jednoho jediného plyšáka. Prasátko Peppinu, kterou mi přivezla sestra z Anglie. Občas mi jde dělat plyšáka mladší sestra.
22. Máte nějakou úchylku?
Na naušnice. V tom jsem děsná. Jsem schopná strávit půl hodiny u jednoho stojanu s naušnicemi. A teď jsem v jednom obchodě v našem městě objevila 3 stojany s úžasnými naušnicemi! Moje peněženka tuší zkázu. A ještě ráda chodím do papírnictví pro tužky, protože s nesmírným potěšením říkám "Dvakrát 4B tužku, prosím."
23. Jsi na něčem závislá?
Takové ty základní lidské potřeby snad netřeba jmenovat. Ale jinak nejspíš na ničem závislá njsem. Nebo si to neuvědomuju.
24. Umíte tančit?
Taneční mě teprve čekají, ale pár základních kroků zvládám.
25. V kolika letech byla vaše 1. pusa?
Taková ta školková někdy ve čtyřech nebo pěti letech. Opravdová ve čtrnácti s mým současným přítelem.
26. Umíte hrát na nějaký nástroj?
Ovládám klavír, malilinko zvládám něco málo na kytaru a příčnou flétnu. Ale toužím umět na housle
27. Spoléháte na náhody?
Hlavně na náhody v písemkách z chemie. Třeba že se náhodou nezeptá na něco, co nevím. Bohužel to někdy nevyjde. Na jiné náhody raději nespoléhám.
28. Věříte na anděly?
Ale ne na ty buclaťoučké naháčky s křídly. Spíš si je představuji jako dospělé lidi v zářivě bílém oblečení.
29. Věříte na boha?
Ano.
30. Kdybyste mohli být někdo jiný, kdo by to byl?
Já bych chtěla být kluk. Ikdyž by mi nejspíš chyběly naušnice. Ale mně asi vyhovuje být mnou.
31. Čeho se bojíte?
Všeho možného. Že ztratím někoho, na kom mi záleží. Že v něčem selžu nebo někoho zklamu. Je toho hodně.
32. Máte rádi adrenalin?
Nemyslím si, že bych adrenalin někdy zažila. Možná tak v létě, když sjíždíme nějakou řeku. A to je fakt, že jakmile vidím i sebemenší peřeje, tak do nich chci jet a chci sjet všechny rozvalené jezy, co sjet jdou.
33. Chtěli byste žít v jiné době?
Já bych si chtěla vyzkoušet víc jiných dob. Středověk by sice lákal, jenže na mě by asi byl příliš drsný, protože moje představy o něm jsou čistě romantické, plné rytířů, slavných bitev, trubadurů a podobně. Ale lákalo by mě 19. století. Například období Franouzské revoluce. Z čistě estetického důvodu-líbí se mi šaty té doby. První republika by mě lákala kvůli těm nádherným kloboukům, které nosily dámyPak by mě zajímalo období druhé světové války. Chtěla bych si to prožít z čisté zvědavosti, ale nemyslete se, že mě láká představa skončit v koncentračním táboře nebo že bych snad chtěla nějak zlehčovat vážnost té doby. A pak zlatá padesátá a šedesátá! Protože ty ženy v té době vypadaly krásně, ještě se upřednostňovaly plné tvary a ta móda byla nádherná.
34. Zakládáte si na vzhledu?
Spíš ne. Jsem takový ten typ slečny, kterou ještě v patnácti maminka nutí česat se víckrát za den a ne jenom ráno. Líčení mě absolutně nezajímá, protože jsem líná si přes den hlídat, abych si ho nezničila.
35. Jste pomstychtiví?
Pracuju na tom, abych lidem dokázala odpouštět, ikdyž jsem na ně neuvěřitelně naštvaná.
36. Jste teď zamilovaní?
7 měsíců šťastně zamilovaná. Doufám, že to vydrží co nejdéle.
37. Vaše největší lež?
Nespočetněkrát jsem lhala učitelce klavíru, když jsem jí říkala důvody, proč jsem nemohla cvičit. Nevím, jestli to byly největší lži, ale rozhodně to byla (a stále je) nejčastější příležitost ke lhaní.
38. Co chcete v životě dokázat?
Odmaturovat, vystudovat vysokou školu, mít dobrou práci, milující rodinu a být šťastná.
39. Máte rádi děti?
Jak které. Mám ráda děti, které poděkují, poprosí a nejsou sprosté nebo drzé. Ale jakmile to začne hystericky křičet "Já chci tohle! Prostě to CHCI!" nebo podobně otravovat, veškerá moje láska k dětem mizí.
40. Pochybujete o ostatních?
O ostatních i o sobě. Jediný rozdíl: ostatním neříkám, že o nich pochybuju. Sobě si to říkám každou chvíli.

odcizeno u Pet!nky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laila Sitty Laila Sitty | Web | 12. dubna 2013 v 19:25 | Reagovat

mám ségru elišku :D

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 12. dubna 2013 v 21:03 | Reagovat

Eliška je krásné jméno. Mám naplánováno, že takhle pojmenuju svojí dceru :-) Snad mi to vyjde ;-)
Jinak jsem se opět utvrdila v tom, že se v lecčem shodneme. Tedy až na tu matiku a fyziku ;-)

3 Lalaith Lalaith | Web | 12. dubna 2013 v 21:11 | Reagovat

[2]: Jé! Tak to se mi to jméno začíná víc líbit! :) Však ta fyzika a matika jsou jen krátkodobé záleižtosti, ještě pořád u mě převládají období, kdy ani jeden předmět nijak nezbožňuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama