16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

10.kapitola - Zpátky domů

25. srpna 2011 v 21:17 | Lalaith
10.kapitola - Zpátky domů
Elainin smaragd pomalu přestával svítit. Přemýšlela o svém dítěti. Byla tak hloupá! Měla to Edmundovi říci co nejdříve. Teď se to dozvěděl z toho odporného dopisu. Měla poslechnout Zuzku. Snažila se myslet na něco hezkého,ale černé myšlenky neustále vyplouvaly na povrch.
,,Tak jo,budu přemýšlet nad něčím vážně pěkným. Třeba jak miminko pojmenovat,"mluvila sama k sobě. ,,Holčička by mohla být třeba…Elene. Ne, to je až příliš podobné mému jménu. Aivi! To by šlo. Ale pro chlapce mě žádné jméno nenapadá. Edmund určitě na nějaké hezké přijde,"přesvědčovala se,ale vzápětí smutně dodala:,,Pokud ho ještě někdy uvidím."


Cítila se unaveně. Ráda by se prospala, ale nechtěla riskovat spaní na chladné zemi. Vtom si všimla, že v rohu místnosti je něco, co vzdáleně připomíná postel. Vlastně to byl jenom pytel vyplněný slámou, ale teď za něj byla neskonale vděčná. Se svazanými končetinami se jí špatně pohybovalo, ale nakonec se zvládla dostat k onomu lůžku. Jakmile si lehla, hned usnula lehkým spánkem, který byl protínán několika zlými sny.
,,Poběž!" pobízel Edmund svoji starší sestru. Společně spěchali po točitých schodech do podzemních prostor pod sídlem lorda Ralviána. Seběhli dolů a Ed se rozhlížel kolem sebe. Vypadalo to, že stojí v široké a dlouhé chodbě. Kolem něj byly sudy s vínem a medovinou, vysoké police s potravinami a pochodně na stěnách prostor ozařovaly tlumeným světlem.
,,Myslíš,že je tady?" rozhlížela se Zuzana.
,,Nejsem si jistý, ale vzdáleně cítím její přítomnost."
,,Tak to tady celé prohledáme."
,,Víš, jak jsi mluvila o tajných chodbách, to není vůbec špatná úvaha."
,,Je možné,že tady nějaké utajené prostory budou. Ale jak je najdeme?"
,,Netuším," pokrčil Edmund rameny. ,,Mohli bychom jít dál. Vypadá to jako pěkně dlouhá místnost."
,,Edmunde!" zakřičela znenadání Zuzka.
Král se prudce otočil a jen o vlásek ho minula čepel meče. Proti němu stál jeden z Ralviánových vojáků a napřahoval se k další ráně. Ed rychle vytasil meč a odrazil nepřítelův útok. Koutekem oka se podíval po Zuzce. Neměla svůj luk, protože na sebe nechtěla zbytečně strhávat pozornost tím, že bude chodit po hradě vyzbrojená.
Zatímco Edmund a neznámý voják si vyměňovaly prudké údery, Zuzka přemýšlela, jak svému bratrovi pomoci. Kolem ní bylo několik menších sudů s vínem. Rychle k jednomu přiskočila a rozkutálela ho vojákovi přímo pod nohy.
Edmund si pomyslel, že jeho protivník je docela silný. Vykryl ránu a udělal krok dozadu, ale zakopl a spadl dozadu. Čekal tvrdý náraz do zdi,ale místo toho prolétl něčím, co mu připadalo jako plátěný závěs. Tvrdě přistál na kamenné zemi v jakési chodbě. Jeho protivníka mezitím srazil sud k zemi a muž si tvrdým nárazem na polici s potravinami roztříštil lebku.
,,Edmunde,jsi v pořádku?" přiběhla ke svému bratrovi Zuzka.
,,Naprosto. Myslím, že máme tu tajnou chodbu," zazubil se a zvedl se ze země.
Ona chodba byla tmavá, konec nedohlédnutelný v černočerné tmě. Z místnosti, kterou sourozenci přišli sem slabě doléhalo světlo pochodní.
Zuzka jednu sundala ze zdi a posvítila s ní před sebe do chodby. Několik metrů před nimi zahlédli po levé straně dveře.
,,Honem! Tam určitě bude Elaine!" rozběhl se Edmund a Zuzana ho následovala.
Elaine sebou trhla. Měla pocit, že něco slyšela. Vyděsila se, že je to Ralvián. Ale pak ji napadlo, že to může být Edmund.
,,Pomoc!" zakřičela. Výkřik ještě několikrát zopakovala. Pokusila se postavit, ale pevně utažené provazy jí odřely kotníky a ty ji teď nesnesitelně bolely. Vyčerpaně klesla na zem a doufala, že její volání někdo slyšel.
Edmund slyšel slabé volání o pomoc. Zatlačil do do masivních dveří, odkud křik vycházel,ale marně. Vztekle kopl do dveří, ale bezvýsledně.
,,Myslíš, že by Elaine byla uvězněná d odemčenými dveřmi?"
,,Alespoň jsem to zkusil," ušklíbl se Ed.
,,Podívej, tady je pochodeň," ukazovala Zuzka nad dveře.
,,Můžeš ji zkusit zápalit," navrhl Edmund. ,,Alespoň lépe uvidím na ty zpropadené dveře."
Zuzana si stoupla na špičky a zapálila pochodeň. Jakmile se trochu rozhořela, zdánlivě nedobytné dveře se se skřípěním otevřely.
Edmund vsoupil dovnitř. Stál ve slabě osvětlené místnosti. Rozhlédl se kolem sebe a v rohu uviděl schoulenou postavu s rusými vlasy, které mu byly tak povědomé.
,,Elaine!"řekl polohlasně.
,,Edmunde, ty jsi mě našel,"usmála se slabě dívka. Král k ní poklekl a přeřezal provazy, kterými byla svázaná. Šťastně ho objala. Ed jí konejšivě hladil po vlasech. Cítil jak mu vlhne oblečení od jejích slz.
,,Už je vše v pořádku," zašeptal. Vzal Elaine do náruče a vyšel do chodbu, kde čekala Zuzka.
,,Ráda tě zase vidím," usmála se královna na Elaine. Rusovláska jí úsměv oplatila. Náhle však zvážněla.
,,Byl to lord Ralvián. To on mě unesl. Chce ovládnout Narnii a má v plánu vás všechny zabít."
,,Cože?!" vyděsila se Zuzana.
,,Říkám pravdu Ralviána vás chce zabít a ovládnout Narnii. Musíte rychle pryč z ostrova nebo zemřete."
,,Ale proč by tě lord unášel, když chce nás?" nechápal Edmund.
,,Je přesvědčen, že moje zmimzení by oslabilo Narnii. Podle jeho slov by padla neuvážená rozhodnutí. Narnie by byla rozvrácena a on by využil příležitost a zmocnil by se jí."
,,Donesu tě na loď. Tam bys měla být v bezpečí. Já, Zuzka a naše posádka se mezitím vypořádáme s Ralviánem."
,,Dávejte pozor. Může být nebezpečný."
,,Neboj, my to zvládneme," řekla povzbudivě Zuzka.
Zanedlouho došli před dveře do sklepení.
,,Zvládnete cestu na lodi beze mě? Potřebovala bych si do pokoje dojít pro luk a šípy," ozvala se Zuzana.
,,Běž, ale dávej na sebe pozor," odpověděl Edmund.
Královna přikývl a rozeběhla se pryč. Ed mezitím spěchal s Elaine na loď. Štěstí mu přálo, zatím nepotkal stráže. Hrad byl až podezřele tichý a vylidněný.
Elaine mu pomalu usínala v náručí. Vypadala vyčerpaně. Její jindy zářivě zrzavé vlasy jakoby ztratily barvu. Úsměv, který jí většinou zdobil tvář, vystřídala únava a strach.
Edmund vešel do chodby, která vedla z Ralviánova sídla až do přístavu. Nepozorovaně vklouzl na loď. Na ní se nacházelo jen několik členů posádky.
,,Vyše Výsosti! Jak je paní Elaine?" vyhrkl překvapený faun,který zrovna stál na palubě.
,,Je unavená. Donesu jí do kajuty. Mezitím potřebuji sehnat všechny členy posádky, aby se shromáždili tady. Lord Ralvián je zrádce, chce se zmocnit Narnie. Musíme ho zastavit," vysvětloval Edmund. Došel do Elaininy kajuty a jemně ji položil na postel. Vlhkým kapesníkem jí lehce omyl tvář, zul jí boty a přikryl jí přikrývkou.
,,Edmunde!" zašeptala Elaine, když mířil ke dveřím z kajuty.
,,Ano?" otočil se na ní.
,,Omlouvám se."
,,A za co?" nechápal Ed.
,,Že jsem ti neřekla, že jsem těhotná."
,,Zuzka mi tvrdila, že jsi mi to chtěla říct. Hlavně, že to vím. A díky tomu jsem nejšťastnější člověk na světě," usmál se a políbil ji. ,,Ale teď odpočívej." S těmito slovy odešel z kajuty.
Na palubě už byla připraveny celá posádka. I Zuzka už tam stála vyzbrojená s odhodlaným výrazem.
,,Všichni už jistě víte, co se děje. Musíme zajmout lorda Ralviána a všechny, kdo mu s jeho proradným plánem pomáhali," řekl Edmund silným hlasem.
Lord Ralvián ráznými kroky mířil do Elaininy cely. Zápalil pochodeň nade dveřmi a prudce je otevřel. Oněměl údivem. Rozlhlížel se po celé místnosti.
,,Kde je?!" vykřikl vztekle. Vyběhl na chodbu a vydal se na její druhý konec. Tam našel mrtvého vojáka.
,,Zatraceně," sykl rozzlobeně.
,,A možná bude hůř," ozvalo se za ním.
Ralvián se prudce otočil a uviděl Edmunda s taseným mečem.
,,Vaše Výsosti," ušklíbl se lord. ,,Tedy, zatím Vaše Výsosti. Otázka je jak dlouho si ještě budete užívat tohoto oslovení."
,,S vaším odporným plánem se rozlučte."
,,Chcete mi ho překazit? Nevadí. Narnie nebude šťastná na vždy! A vy taky ne!"
,,Já vám ho nechci překazit. Dávno jste si ho pohřbil sám. Zajměte ho," vydal Edmund rozkaz. Najednou se objevili dva minotauři a odvedli vzpouzejícího se Ralviána na palubu Jasné hvězdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 28. srpna 2011 v 15:41 | Reagovat

Zmetek jeden! V takovej díře nechat těhotnou holku! Mohla nastydnout nebo tak něco!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama