16. února: Už dlouho slibuji další kapitolu, ale tentokrát už ji snad do konce měsíce opravdu přidám. Doufám.

Rozhovor s Georgií Henley pro CinemaSpy

16. ledna 2011 v 17:26 | Lalaith |  Georgie - rozhovory
Přeložila jsem rozhovor s Georgií pro CinemaSpy. Předem varuji,že na tom s angličtinou nejsem nijak valně,ale učitelka mě donutila jít na olympiádu z aj,tak jsem překlad rozhovoru vzala jako přípravu (dokonce jsem překládala bez Google Translate). Případné připomínky piště do komentářů. Mám tušení,že těch připomínek nebude málo. Větu,která je označena červeně jsem trochu upravila,protože v přesném znění jsem ji nedokázala přeložit. Další větu: ,It was really wonderful to have something a bit more dark to sink my teeth into.' jsem taky nedokázala přeložit a raději jsem ji vynechala. Měla by to být poslední věta ve čtvrté Georgiině odpovědi. Kdyby jste mi ji někdo dokázal přeložit,byla bych vděčná.Mimochodem,mám psat královna nebo Královna? V rozhovoru to bylo s velkým písmenem (Queen),ale já to přeložila s malým. Nuže,kochejte se mou příšernou angličtinou.

Děkuji,konec hlášení
Lalaith


+

Nyní patnáctiletá Henley vyrostla na place jako Lucie Pevensiová,nejmladší ze čtyř sourozenců Pevensiových a první,kdo objeví skrz skříň Narnii. Mluví exkluzivně se CinemaSpy z Londýna o přijetí výzvy na jednu z hlavních akčních rolí,o vývoji Lucie s 'dívčí energií',stejně jako o setkání s Jejím Veličenstvem královnou na světové premiéře Plavby Jitřního poutníka.


Tak jaká byla světová premiéra v Londýně? Vím,že jsi potkala královnu. Slyšel(a) jsem,že to bylo poprvé v historii Královského promítání filmů (Royal film performances) ,kdy si královna vzala 3D brýle na sledování filmu.

Myslím,že to byla nejlepší kombinace:královna+3D brýle. Měla svůj vlastní speciální pár vyrobený s královským odznakem. Byla to taková pocta. Nikdy by mě nenapadlo,že jednoho dne potkám královnu. Jaká neuvěřitelná věc. Nikdy se mi nesnilo o tom,že se mi to stane. Bylo to úžasné.

Řekla jsi,že Plavba Jitřního poutníka je tvoje oblíbená knížka z celé ságy. Jaké prvky máš ráda na této konkrétní knize?

Miluji tu myšlenku plnou dobrodružství. Na každé straně máte novou postavu na seznámení s novým ostrovem a s novým pocitem kouzla. Také miluji,že myšlenka je velmi rozdílná od ostatních narnijských knih v sérii,protože ve skutečnosti se nic z tohoto příběhu neodehrává v Narnii,což je velmi zajímavé. Prozkoumává svět,ve kterém je Narnie stavěna a to je do jisté míry úžasné,protože v ostatních knihách jsme to nikdy pořádně neprozkoumali.

Ve filmech Narnie nikdy není jedna hlavní postava,vždy je to obsazení souboru. Ale Lucie je tady jediná divka a má více rolí než v ostatních filmech. Byla to výzva soustředit se na tento film více než na ostatní?

Byl tam trochu větší tlak,jo,zejména kvůli Willovi (Moseleymu) a Anně (Popplewell),kteří se už nevrací. Vždy měli složitější role a myslím,že já a Skandar (Keynes) jsme určitě shledami,že být přednémé Pevensiovými je o trochu náročnější. Myslím,že jsme pracovali opravdu tvrdě a doufejme,že to celé přišlo jako přijatelné a fanoušci budou s našimi výkony spokojeni. Myslím,že tohle je na sérii Narnie super věc. Líbí se mi,jak se hlavní postavy posunou dál,protože to divákům dává něco nového,svěžího a co je vzrušující sledovat.

C.S.Lewis napsal,že pýcha je chtění něčeho víc,než co má někdo jiný. To je vzorec,který pokouší Edmund a Kaspiana,kteří chtějí být bohatší než kdokolu jiný,Eustace,který si myslí,že je chtyřejší a Lucii,která chce být krásnější. Co myslíš,že mladému publiku řekne Lucčino ponaučení o ješitnosti?

Myslím,že je to úžasné poselství,myšlenka Lucinčiny nejistoty. Jedním z mých velkých problémů bylo udělat ji přístupnou jako ketroukoli dospívající nebo mladší dívku,která se potýká s tím,jak vypadá.To je problém,před kterým v dnešní době stojí mnoho dětí a dospívajících. C.S.Lewis by to vyzvedl,to je něco,co vím pozorováním,jak psal knihy pro děti. Určitě by se snažil vyřešit problémy,které děti pociťují někde ve svých životech. (teď by měla být ta věta,kterou nechápu)

Postava Lucie Pevensiové byla údajně insiprována June Flewett,upřímnou katolickou dívkou z Londýna,evakuovanou klášterem do The Kiln's*,Lewisova vesnického domova v roce 1942. Kolik Lewisových spisů jsi četla a dívala ses do nich při tvorbě filmu?

Vlastně jsem nečetla mnoho ostatních knih od C.S.Lewise. Četla jsem jenom velmi krátkou knihu,kterou napsal a která byla odrazem jeho smutku,když jeho žena zemřela.Je to velmi krásná,ale velmi krátká kniha,asi okolo 100 stran dlouhá,o tom,jaké to je ztratit někoho tak blízkého a jaké to je,mít ochromující pocit smutku. Bylo to krásně napsané a je opravdu úžasné přinášet práci velmi talentovaného spisovatele k životu. Rozhodně jsme byli šťastní,když stát souhlasil tyto knihy zfilmovat. Proč je nesdílet s širokou veřejností,která by možná nebyla tak nadšená čtením knihy jako sledováním filmu?

Na Osamělých ostrovech jsme tě viděli šermovat se zbytkem posádky. Vím,že jsi dělala mnoho svých kousků-měla jsi nějaký výcvik? Jak moc to bylo zábavné?

Bylo to vážně skvělé. Byla jsem velmi šťastná,že mám více akční dívčí roli. Měli jsme velké štěstí. Měli jsme asi tři týdny,než jsme začali točit v Austrálii a čtyři z nás-já,Ben,Skandar a Will-měli tréninky s kaskadéry. Učili jsme se základy kickboxu,protože šerm je vlastně kickbox s mečem v ruce. Bylo skvělé učit se to a také získat nově dovednosti v lukostřelbě. Pracovala jsem vážně tvrdě. Chtěla jsem to udělat co nejlépe. Snažila jsem se,jak to jen bylo v mých silách. Nejsem si jistá,jestli to tak přímo přišlo.(smích) Strávili jsme na tom hodně času.
2

Na scéně filmu Lev,čarodějnice a skříň jsi oslavila deváté narozeniny. Bylo to jako slavení narozenin,stárnutí a stárnutí na scéně těchto filmů?

Vlastně jsem byla docela šťastná. Slavila jsem narozeniny při každém filmu Narnie. A každé z nich byly opravdu zábavné. Byly to moje devíté narozeniny v prvním filmu,dvanácté v druhém a čtrnácté ve třetím. Bylo tak skvělé být obklopená herci a štábem,opravdu milými lidmi,kteří ten den udělali neobyčejný s koláči,dárky,písničkami a odchodem na večeři. Je to prostě krásné mít narozeniny v Narnii.

Ale v mnoha ohledech je to konec tvojí postavy v této sérii. Jak jsi se cítila poslední den natáčení? Vzpomínáš si na to?

Neměla jsem ani ponětí,že je to moje poslední scéna,opravdu. Dělali jsme jeden ze Skandarových největších vrcholných výkonů ve scéně s mořským hadem a já jsem ho v úžasu pozorovala stojíc na zádi paluby. Jen jsem reagovala na jeho kousky. Neuvědomoval jsem si to,doku (režisér) Michael (Apted) nepřišel na loď a řekl:,,Dobře,dobře,balíme to!" A Will byl velmi emotivní,plakal při objímání na lodi se všemi kostyméry,kameramany a maskéry. Měli jsme štěstí,že jsme pracovali s takovými lidmi a teď prostě přišel konec.

Věřím,že sis nechala magnetonovou nahrávku se zážitky z natáčení filmu Letopisy Narnie:Lev,čarodějnice a skříň. Něco z toho bylo publikováno v knize o natáčení tohoto filmu. Dělala jsi něco podobného u tohoto filmu?

Vlastně jsem nechtěla. Když jsem byla mladší,myslela jsem,že zapomenu víc. Jako mladší jsem byla trochu horlivá. Smýšlela jsem o sobě jako o malém reportérovi. Poslechla jsem si to zpět a je to prostě trapné. Nedělala jsem nic takového pro tento film,zčásti protože jsem byla vytížená kvůli škole,ale bylo by dobré udělat něco takového.

Takže plánuješ přestávku,dále studovat nebo snad jinou filmovou nebo divadelní roli?

Teď se musím soustředit na moje zkoušky GCSE. Jsou to docela velké zkoušky,které budou určovat mojí budoucnost. Chtěla bych se věnovat herectví doufejme v blízké budoucnosti,ale kdo ví? Herectví je tvrdé zaměstnání,takže záleží co bude dál po zkouškách.


Ták,přijímám kladné i negativní ohlasy,takže pište. Nemohla jsem najít autora,tohoto rozhovoru,ale originál najdete zde. Já se jdu učit dějepis a fyziku :(


!!!!!!!!KOPÍRUJTE SE ZDROJEM!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama